Edikli Güneş Enerji Santralı
Kurumsal
Kurumsal   |   Başkanlardan   |   Genel Müdürümüz   |   Misyonumuz-Vizyonumuz   |   Merkez Binamız

Edikli GES Enerji AŞ firmamızın genel müdürlüğü görevini yürütmekte olan Levent Gülbahar 1957 Ankara doğumlu olup evli ve iki erkek çocuk babasıdır.

Eğitim hayatını İstanbul Erkek Lisesi ve İTÜ  Elektrik-Elektronik Fakültesi Haberleşme bölümünde tamamladıktan sonra 1980 yılından beri faal olarak birçok büyük firmada mühendis, şef, müdür ve genel müdür olarak çalışmıştır.

2007 yılında Türkiye’nin ilk PV güneş paneli üretim fabrikasını hayata geçiren Gülbahar 2008 yılında da ilk güneş enerjisi santralini-GES 1,3 MWp gücünde kurmuştur.

2009 yılında kurulan GENSED – Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği’nin kurucu başkanlığını 2 yıl süreyle yürütmüş, sektör geçmişinde 18,5 MWp GES kurmuş, son olarak 300 MW kapasiteli bir PV panel firmasının genel müdürlüğü görevini yürütmüş ve akabinde Birleşim Grup bünyesine ‘’Güneş Enerjisi Yatırımlarını’’ yönetmek üzere katılmıştır.

En büyük hayali “Karbonsuz ve fosil yakıtsız bir dünya, temiz bir gelecek “ olan Gülbahar ülkemiz güneş enerjisi sektörünün büyümesi için 2007 yılından beri faal olarak çalışmakta, başarı hikâyeleri sektör çalışanları tarafından bilinmekte ve taktirle karşılanmaktadır.

Edikli GES